Plaża miejska

Plaża miejska – szerokość plaży dochodzi miejscami nawet do siedemdziesięciu metrów dzięki czemu nawet w szczycie sezonu każdy znajdzie miejsce dla siebie. Świnoujście może poszczycić się certyfikatem „Błękitnej Flagi” za niezwykłą czystość swoich plaż oraz okolic. Dzięki gęsto rozstawionym ratownikom plaża miejska jest również miejscem wyjątkowo bezpiecznym.

Wiatrak

Wiatrak Świnoujście

Stawa Młyny – jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Świnoujścia. Powstała w latach 1873-1874 i od tamtej pory służy celom nawigacyjnym. Wiatrak mierzy 10 metrów wysokości a na jego szczycie znajduje się pulsujące światło wskazujące drogę okrętom po zmroku.

Fort anioła

Fort Anioła Świnoujście
Fort Anioła Świnoujście
Fort Anioła Świnoujście

Fort Anioła – Zbudowany w latach 1854 – 1858,  wykorzystywany jako punkt artyleryjsko – obserwacyjny Twierdzy Świnoujście do obrony zachodniego kompleksu fortyfikacyjnego od strony lądu. W obiekcie po za rolą muzealną odbywają się koncerty muzyczne, spotkania poetów, pokazy walk średniowiecznych rycerzy. Organizowane są również ogniska i grille, a w sali kominkowej można wypić herbatę, kawę, wina i miody pitne. Nazwa Fortu wywodzi się od Zamku Świętego Anioła w Rzymie.

Wieża Widokowa

Wieża widokowa – z tarasu widokowego wieży rozciąga się widok na całe Świnoujście i nie tylko. W oddali możemy dostrzec Międzyzdroje, Ahlbeck, Herringsdorf czy Bansin. Na taras widokowy prowadzi około 222 schodów. Między piętrami zwiedzający mogą odpocząć, ponieważ ustawiono na nich ławeczki i krzesła. W wieży znajduje się również kawiarnia.